Maarja Kool – 25.04 – Pietà (Maarja hoiab süles ristilt võetud Jeesust)

Tänasel tunnil läksime oma armsast pastoraalkeskuse saalist pisut kaugemale – Kalamajja, klaasikotta, et õppida klaasi peale maalimist.  Mõned lapsed kogusime kokku pisut varem kiriku juures ja seekordne Maarja Kooli tund algas niisiis hoopis kevadise jalutuskäiguga läbi vanalinna Kalamaja poole.

Kohale jõudes leidsime end pika laua taga kõrgetel toolidel istumas ja ootasime huviga, mis edasi saab. Õpetaja Ene ja õpetaja Kai tegid hoolega ettevalmistusi ja meie otsustasime sel ajal teha seda, mida me Maarja Koolis alati teeme – laulda! Meiega oli kaasas Rebeka isa Peeter, kes võttis oma toreda pilli kotis välja ja nõnda kõlas ” Oi Maarjamaa Ema” seekord kalamaja-moodi. Pidime ju harjutama peagi saabuvaks emadepäevakontserdiks!

IMG_0255unnamed3

Sel korral oli meil tunnis jutuks Maarja elu kindlasti kõige kurvem, aga samas ka üks ilusamaid sündmusi. Rääkisime sellest hetkest Maarja elus, kui Jeesus oli surnud ja ta risti pealt maha võeti ning pandi oma ema sülle. Selle sündmuse kohta kasutatakse sõna “pietà”. Õpetaja Ene oskas sellest väga ilusasti rääkida.

Kindlasti on see Maarja ja ka meie kõigi jaoks lõputult kurb sündmus. On kujutlematu, mida tunneb üks ema, hoides süles oma surnud poega. See on selline asi, millest ei ole sugugi kerge rääkida – sest kuidas rääkida millestki, mida ei suuda ettegi kujutada? Kuid Maarja oli palju targem ja tema jaoks ei piirdunud see sündmus ainult kurbade värvidega. Ta oli eriline naine, kes usaldas Jumalat ja ta teadis, et see ei ole lõpp. Ta teadis, et tema Poeg on surmast vägevam – et tema Pojas elav Armastus on tugevam kui surm ja ükskõik milline kannatus. See on nii oluline sündmus, et maailma kuulsaimad kunstnikud on selle kohta palju ilusaid kunstiteoseid teinud ja õpetaja Kai näitas meile mõnda neist arvutist, et meie võiksime omakorda nendest töödest inspiratsiooni ammutada.

Ja siis saigi iga üks enda ette paberi ja klaasi ning võis hakata usinasti visandama oma nägemust Pietà’st. Seda võis teha ükskõik mismoodi – kasutades ainult värve või ka detailsemaid figuure – kuidas iganes Püha Vaim juhatas!IMG_0299IMG_0263

Õpetaja Kai juhendamisel saime teada palju-palju uut! Õppisime näiteks, kuidas sulega klaasi peale joonistada ning kas teadsite, et piim ei ole vajalik mitte ainult meie luude-liigeste jaoks vaid ka klaasivärvi tegemiseks?

IMG_0277IMG_0285

Kuid see klaasimaali tegemine polegi nii kerge kui võiks arvata. See võttis omajagu aega ning  nõudis parajalt nikerdamist ja nokitsemist. Kuid kõik – nii suured kui väikesed – tegutsesid suure huvi ja innuga ega tahtnud kuidagi lõpetada.

Kui pildid valmis, laulsime lõpupalveks ühe Ole tervitatud Maarja ja nõnda oligi laupäev juba poole peal – nagu niuhti!

Oli väga ilus laupäev! Aitäh, õpetaja Kai!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s