Maarja Kool – 15.11.15 – Ikoonimaal

Selle hooaja teises tunnis jätkasime mõtisklemist-tegutsemist Püha Joosepi teemal. Meie suureks rõõmuks oli meile külla tulnud ikoonimaalija Sirje Säär, kelle juhendamisel hakkasime ka meie ikoonimaalimise ilusat ja pühalikku tööd õppima!

Kõigepealt seadsid kõik kohaletulnud end pika laua ümber istuma (lõpuks sai tunnis osalejaid nii palju, et ühe laua taha kõik ära ei mahtunudki!) ning senikaua, kui õpetajad töövahendeid laiali jagasid, rääkis Sirje meile kõigest sellest, mida me Piiblist Joosepi kohta teada saame.

Tuletasime meelde, kuidas Joosep, Neitsi Maarja kihlatu, oli pisut ehmunud, kui leidis, et Maarja Pühast Vaimust last ootab ning kuidas teda seepeale Issanda ingel julgustas. Ja Joosep usaldas Jumalat! Ta hoolitses lapseootel Maarja eest ja koos võtsid nad ette teekonna Petlemma ning just sel teekonnal sündis Jeesus. Taaskord ilmus Joosepile Issanda ingel ning käskis tal koos Maarja ja Joosepiga Egiptusesse põgeneda, et Heroodes last hukata ei saaks. Ja taaskord usaldas Joosep Jumalat. Kolmandat korda ilmus ingel Joosepile, et lubada tal koos Maarja ja Jeesusega tagasi Naatsaretti pöörduda, kuhu Püha Perekond seepeale elama asuski. Lõpuks luges Sirje meile Evangeeliumist ette Jeesuse templissetoomise loo:

Ja kui nende puhastuspäevad Moosese Seaduse järgi said täis,
viisid nad lapse üles Jeruusalemma, et teda seada Issanda ette, 
nõnda nagu on kirjutatud Issanda Seaduses: „Iga poeglast, kes
on avanud lapsekoja, hüütagu Issandale pühaks”, 

ja et tuua Issanda Seaduses öeldu järgi ohvriks „paar
turteltuvi või kaks tuvipoega”. 

(Lk 2: 22-24)

IMG_0528

IMG_0533

Sellest kirjakohast saime teada, miks kujutatakse Püha Joosepit koos kahe tuviga. Ka meie maalime ikooni, millel Joosep hoiab süles kahte tuvi.  Iga laps saigi endale Sirje joonistatud ikooni kavandi ja väikese puuplaadikese. Pilt tuli tagantpoolt tumeda kriidiga kokku määrida ja plaadikesele kinnitada. Seejärel tuli kõik pildil olevad jooned hariliku pliiatsiga üle joonistada, et kriidijäljed puuplaadile jääksid. Nagu selgus, on tegemist vägagi täpse ja suurt kannatlikkust nõudva tööga… kuid juba selle esimese joonistuse tulemus oli nii ilus, et oli kõike kannatust väärt – nagu kinnitasid kunstnike naeratused!

IMG_0537

IMG_0538

IMG_0541

IMG_0540

Ja nüüd võis asuda päris maalimise kallale! Sirje õpetas, kuidas seda teha ja õpetaja Ene segas värve kokku. Kuna ka maalimine on väga aeganõudev töö, saime seekord tehtud tausta ja Püha Joosepi aupaiste.

IMG_0539

IMG_0548

IMG_0546

IMG_0551

Nagu näha, ei mõjunud ikoonimaalimine sugugi väsitavalt, vaid näod läksid järjest rohkem naerule! Ikoonidega jätkame tööd uuel aastal, sest detsembrikuus ootab meid ees perekondlik advendipärgade meisterdamine. Meie poolvalmis ikoone saavad aga kõik huvilised uudistada pastoraalkeskuse saalis.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s